Slapukų naudojimo politika

Ši interneto svetainės www.savanoriaikulturistai.lt (toliau – Interneto svetainė) slapukų politika (toliau – Slapukų politika) aprašo kaip Savanorių asociacija “Kultūristai”, įmonė (toliau – nevyriausybinė organizacija) tvarko ir saugo savo Interneto svetainės lankytojų (toliau – Jūs, Lankytojai) asmens duomenis ir privatumą.

Slapukų politika skirta tam, kad Jūs galėtumėte sužinoti daugiau informacijos apie Interneto svetainėje naudojamas technologijas. Šias technologijos Mes arba Mūsų įgalioti paslaugų teikėjai naudojame Jūsų naršymo Interneto svetainėje duomenų išsaugojimui. Tokiu būdu Jūsų apsilankymą Interneto svetainėje siekiame padaryti patogesnį ir saugesnį. Jums lankantis Interneto svetainėje norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams.

Naudodamiesi Mūsų Interneto svetaine, Jūs sutinkate su šios Slapukų politikos nuostatomis.

Ši Slapukų politika gali būti Mūsų keičiama ir atnaujinama, todėl Mes patariame Jums ją periodiškai perskaityti, susipažinti su naujausia Slapukų politikos versija. Aktualią Slapukų politikos versiją su atliktų korekcijų datomis visuomet rasite www.savanoriaikulturistai.lt interneto svetainėje. Lankytojai supranta, kad tęsiant naudojimąsi Interneto svetaine po padarytų Slapukų politikos atnaujinimų, bus laikoma, kad jie su atnaujinimais susipažino ir jiems neprieštarauja.

Kas yra slapukai?

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena (užimanti iki kelių kilobaitų), kurią apsilankius Interneto svetainėje Jūsų naršyklė išsaugo Jūsų kompiuteryje, planšetėje arba kitame išmaniajame įrenginyje. Slapukai padeda Mums atpažinti Jus kaip ankstesnį Interneto svetainės Lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi Interneto svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti Jums turinį, sukurti patogią ir draugišką Interneto svetainės aplinką, pagreitinti Jūsų vykdomas paieškas. Slapukai leidžia Interneto svetainei išsaugoti tokius duomenis, kaip:

 • Jūsų prisijungimo prie Interneto svetainės duomenys (prisijungimo laikas, miestas, iš kurio jungiamasi, prisijungiančio įrenginio IP adresas);
 • Jūsų naudojamos naršyklės tipas;
 • Jūsų naršymo Interneto svetainėje duomenys

Slapukai taip pat padeda mums užtikrinti sklandų Interneto svetainės veikimą, stebėti lankymosi Interneto svetainėje trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie Interneto svetainės lankytojų skaičių.

Mūsų Interneto svetainėje taip pat naudojami kitos rūšies slapukai – mažos JavaScript kodo dalelytės, vadinamos pikseliais. Pikseliai yra įdiegti visuose Interneto svetainės puslapiuose ir turi daugybę funkcijų. Pikselių pagalba Mes renkame:

 • Lankytojų paspaudimus ir kitus veiksmus Interneto svetainėje;
 • Jūsų naršyklės informaciją ir IP adresą.

Kodėl mes naudojame slapukus?

Naudodami slapukus Mes:

 • Užtikriname tinkamą ir efektyvų Interneto svetainės veikimą;
 • Užtikriname saugų Interneto svetainės veikimą ir palaikome Mūsų saugumo funkcijas;
 • Užtikriname nuolatinį Interneto svetainės veikimo ir funkcionalumo tobulinimą;
 • Užtikriname nuolatinį Jums aktualių Interneto svetainės paslaugų tobulinimą;
 • Užtikriname sugrįžtančių Interneto svetainės lankytojų atpažinimą ir tokiu būdu tobuliname jų aptarnavimą, padarydami jį greitesnį, paprastesnį ir efektyvesnį;
 • Užtikriname Interneto svetainės lankytojų srautų ir duomenų srautų statistinę analizę.

Kokius slapukus mes naudojame?

Būtinieji techniniai slapukai

Būtinieji techniniai slapukai yra reikalingi tinkamam, saugiam ir efektyviam Interneto svetainės veikimui užtikrinti. Dėl objektyvių priežasčių lankytojai neturi galimybės išjungti šių būtinųjų techninių slapukų. Be šių slapukų taptų neįmanoma teikti tam tikras Interneto svetainės paslaugas arba ji veiktų ne taip sklandžiai, kaip turėtų.

Jūsų išankstiniu sutikimu naudojami (pasirenkamieji) slapukai

Tai slapukai, kurie yra naudojami tik gavus Jūsų išankstinį sutikimą, kurį galite išreikšti paspaudę mygtuką „Sutinku“ Interneto svetainės puslapio apačioje iškylančioje slapukų juostoje. Nesutikdami su šių slapukų naudojimu, galite pakeisti savo interneto naršyklės nustatymus ir išjungti visus slapukus arba įjungti/išjungti juos po vieną.

Funkciniai slapukai

Šie slapukai leidžia Interneto svetainei įsiminti Jūsų parinktis, kad vėliau Jums būtų patogiau ja naudotis. Mes naudojame funkcinius slapukus, kad galėtume atsiminti Jūsų pasirinkimus, pvz., kalbų nuostatas ir kitus internetinius nustatymus, kad kitą kartą, kai lankotės Interneto svetainėje, Jums nereikėtų visos šios informacijos įvesti iš naujo. Funkciniai slapukai padeda apsilankymą Interneto svetainėje padaryti patogesnį ir malonesnį. Funkciniai slapukai neseka Jūsų veiksmų kitose svetainėse.

Mes naudojame toliau nurodomus funkcinius slapukus:

Interneto svetainės nustatymų slapukai prisimena Jūsų pasirinktus Interneto svetainės nustatymus (kalbos, laiko zonos ir kt.).

Analitiniai (statistiniai) slapukai

Mes naudojame šiuos slapukus, kad surinktume informaciją apie tai, kaip lankytojai naudojasi Mūsų Interneto svetaine. Šie statistiniai duomenys suteikia mums informacijos, kaip dažnai lankoma Mūsų Interneto svetainė, kuriose Mūsų Interneto svetainės vietose lankytojai praleidžia daugiausiai laiko, kuriose Interneto svetainės vietose dažniausiai kyla nesklandumai, klaidos ir pan. Tai leidžia mums sukurti patogesnę Interneto svetainės struktūrą, navigaciją ir turinį. Šie slapukai padeda mums taisyti Interneto svetainės klaidas.

Žemiau pateikiame Interneto svetainėje naudojamus slapukus pagal jų rūšis, paskirtį, savininką ir galiojimo laikotarpį.

Slapuko pavadinimasSlapuko savininkas (domenas)Slapuko paskirtisGaliojimo laikotarpis
_gagoogle.comNaudojamas vartotojams atskirti.2 metai
_gidgoogle.comNaudojamas vartotojams atskirti.24 valandos
_gatgoogle.comNaudojamas norint sumažinti užklausų dažnį.1 minutė

Slapukų ir įskiepių (angl. plug – in) pagalba surinktų duomenų perdavimas

Informuojame, kad tam tikri techniniai Jūsų apsilankymo svetinėje duomenys (IP adresas, techninė Jūsų naudojamos naršyklės informacija, slapukų pagalba renkami duomenys, kita su naršymu svetainėje ir naršyklės veikla susijusi informacija) naršymo svetainėje analizės, statistikos ir susijusiais tikslais gali būti padaryti prieinamais ar perduoti tiek Europos Ekonominėje Erdvėje, tiek ir už jos ribų veikiantiems subjektams (pvz., mums naudojantis „Google Analytics“ paslauga, toks subjektas yra Jungtinėse Amerikos Valstijose veikianti bendrovė). Atkreipiame dėmesį, kad ne Europos Ekonominės Erdvės valstybėse asmens duomenims gali būti taikoma mažesnė apsauga nei Europos Ekonominės Erdvės valstybėse, tačiau Mes visada kruopščiai vertinsime sąlygas, kuriomis tokie Jūsų duomenys bus saugomi ir tvarkomi juos perdavus aukščiau minėtiems subjektams. Apie tai, kaip aukščiau nurodytos bendrovės naudoja slapukais surinktą informaciją, galite sužinoti jų privatumo politikose ar kreipiantis į jas tiesiogiai.

Slapukų valdymas ir ištrynimas

Daugelis naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Kai naudojate naršyklę Mūsų Interneto svetainei pasiekti, galite konfigūruoti savo naršyklės nustatymus taip, kad būtų priimti visi slapukai, atmesti visi slapukai arba būtų pranešama, kai slapukas atsiunčiamas. Kiekviena naršyklė skirtinga, todėl, jei nežinote, kaip pakeisti slapukų nuostatas, pasižiūrėkite jos žinyno meniu. Jūsų įrenginio operacinėje sistemoje gali būti papildomų slapukų valdiklių.

Jei nenorite, kad informacija būtų renkama slapukų pagalba, pasinaudokite daugelio naršyklių (Chrome; Firefox; Internet Explorer; Edge; Safari; Opera) palaikoma  paprasta procedūra, kuri leidžia Jums atsisakyti slapukų naudojimosi.

Norėdami daugiau sužinoti apie slapukų valdymą apsilankykite adresu: http://www.allaboutcookies.org/manage-cookies/ bei http://www.youronlinechoices.com/. Čia rasite išsamios, nepriklausomos informacijos apie tai, kaip išjungti slapukus per naršyklės nuostatas ir kaip pašalinti slapukus, kurie jau yra Jūsų kompiuteryje. Kad pašalintumėte slapukus iš savo išmanaus įrenginio, turėsite pasiskaityti jo naudojimosi instrukciją.

Atkreipiame dėmesį, kad kai kuriais atvejais slapukų ištrynimas gali sulėtinti naršymo internete spartą, apriboti tam tikrų Interneto svetainės funkcijų veikimą arba blokuoti prieigą prie Interneto svetainės. Be to, visiškai užblokavus slapukus, daug interneto svetainių (įskaitant ir Mūsų Interneto svetainę) gali veikti netinkamai.